WYSTARTOWAŁ 16. FRF im.SYLWESTRA CHĘCIŃSKIEGO!

W sobotni wieczór 27 maja w Centrum Kongresowym Hali Stulecia oficjalnie rozpoczął się tegoroczny Festiwal Reżyserii Filmowej.
Pierwsza festiwalowa nagroda powędrowała do rąk Wiktora Zborowskiego. Artysta uhonorowany został Kryształowym Dzikiem za twórczą współpracę aktora z reżyserem.
– Jest to chyba najpiękniejszy prezent jaki mogłem dostać na 50-cio lecie pracy artystycznej, które obchodzę w tym roku- stwierdził Wiktor Zborowski, dodając żartobliwie:
– Aktor nie gra w filmie, tylko dostarcza materiał do montażu. I dobrze jest jeśli może sobie czasem twórczo powspółpracować.
Festiwal, w czwartek 1 czerwca, zakończy uroczysta gala, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu na najlepszą reżyserię. O Grand Prix festiwalu walczą: Dawid Jaroszek, Anna Jadowska, Agnieszka Smoczyńska, Michał Kwiecińsk i Damian Kocur. Nagroda specjalna – Kryształowy Dzik FRF za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej – w tym roku trafi do Jacka Bromskiego.

UWAGA ZMIANA W PROGRAMIE!

Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, spotkanie pt. JANEK z udziałem przyjaciół śp. Jana Nowickiego zaplanowane na sobotę na godz.15.00 w restauracji Indygo przy ul. Włodkowica, zostaje odwołane. Za zmianę serdecznie przepraszamy.

DZIEŃ DZIECKA Z FESTIWALEM

Nic tak nie kształtuje wyobraźni jak książka! Dlatego w tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – w Dniu Dziecka odbędzie się „Festiwalowe czytanie dzieciom”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w Centrum Kongresowym Wrocławskiej Hali Stulecia. Artyści będą czytać dzieciom bajki i zachęcać do lektury książek. W naszą akcję włączyły się Wrocławska Hala Stulecia, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Zapraszamy po wejściówki!

W sobotę 20.05.2023 o godzinie 12.00 rusza dystrybucja zaproszeń i biletów na 16. Festiwal Reżyserii Filmowej i 12. Festiwal Aktorstwa Filmowego Wrocław 2023.
Bezpłatne zaproszenia na festiwalowe gale oraz wejściówki na seanse filmowe wydawane będą w kasie OH Kino w Arkadach Wrocławskich.  Jedna osoba uprawniona będzie do odbioru jednej wejściówki na dany seans oraz jednego zaproszenia na każdą z gal.