13.FRF & 9.FAF ZAKOŃCZONE!

Robert Więckiewicz i Dorota Kolak z Platynowymi Szczeniakami FAF za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym! Statuetki zostały wręczone we Wrocławskim Teatrze Lalek podczas gali kończącej tegoroczne wydarzenie.
Nagrody trafiły także do rąk innych artystów: Cezarego Żaka – Złoty Szczeniak FAF za najlepszą kreację w serialu, Piotra Machalicy – Kryształowy Dzik FRF za twórczą współpracę aktora z reżyserem oraz Jana Komasy – Złoty Dzik FRF za najlepszą reżyserię ( „Boże Ciało”).

STUDIO FESTIWALOWE – GOŚĆ WALDEMAR KRZYSTEK

„Panu już dziękujemy…” – Waldemar Krzystek, laureat Kryształowego Dzika za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej opowiada m.in. o swoich filmach, które zawsze miały swój początek w spotkanych ludziach i historiach, które usłyszał…

RUSZYŁ FESTIWAL!

Waldemar Krzystek z Kryształowym Dzikiem Festiwalu Reżyserii Filmowej za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej!
We Wrocławiu rozpoczęła się 13. edycja FRF. W tym roku- ze względu pandemię- organizatorzy połączyli festiwal reżyserii z październikowym Festiwalem Aktorstwa Filmowego.
Waldemar Krzystek jest pierwszym z uhonorowanych w tym roku artystów.
Laureat Kryształowego Dzika jest twórcą tak znaczących filmów jak: „W zawieszeniu”, „Ostatni prom”, „Zwolnieni z życia”, „Nie ma zmiłuj”, „Mała Moskwa”, „80 milionów” czy „Fotograf”.
Gala rozpoczynająca tegoroczne połączone festiwale – Reżyserii Filmowej i Aktorstwa Filmowego – odbyła się we Wrocławskim Centrum Kongresowym.
Jej gospodarzami byli Anna Dereszowska i Artur Żmijewski.

Sześciodniowe wydarzenie zakończy gala we Wrocławskim Teatrze Lalek( 27.08). Poprowadzą ją Sonia Bohosiewicz i Piotr Gąsowski. Podczas wieczoru Platynowymi Szczeniakami FAF za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym uhonorowani zostaną Dorota Kolak i Robert Więckiewicz. Złoty Szczeniak za najlepszą kreację w serialu filmowym powędruje do Cezarego Żaka, do Piotra Machalicy Kryształowy Dzik FRF za twórczą współpracę aktora z reżyserem.

Poznamy także laureatów konkursu o Złotego Dzika za najlepiej wyreżyserowany film. Wśród nominowanych są: Łukasz Kośmicki  „Ukryta gra”, Maciej Pieprzyca I”kar. Legenda Mietka Kosza”, Jan Komasa  „Boże Ciało” oraz „Sala samobójców. Hejter”, Janusz Majewski  „Czarny Mercedes”, Marcin Krzyształowicz „Pan T.”

OSTATNIE PRZYGOTOWANIA DO FESTIWALU

W sobotę 22 sierpnia we Wrocławiu rozpoczyna się 13.Festiwal Reżyserii Filmowej oraz 9.Festiwal Aktorstwa Filmowego. Stolica Dolnego Śląska będzie strefą spotkań publiczności i twórców, projekcji filmowych, wykładów, koncertów oraz warsztatów aktorskich dla uzdolnionej młodzieży. Udział w festiwalu zapowiedzieli uznani aktorzy i reżyserzy. Jak co roku rozdane zostaną Platynowe i Złote Szczeniaki FAF oraz Kryształowe i Złote Dziki RFR.

Wydarzenie zainauguruje uroczysta gala we Wrocławskim Centrum Kongresowym, którą poprowadzą Anna Dereszowska i Artur Żmijewski. Podczas wieczoru przyznana zostanie też pierwsza z nagród-Kryształowy Dzik za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Odbierze ją Waldemara Krzystek-reżyser, producent i scenarzysta, autor takich obrazów jak: Fotograf, 80 milionów, Mała Moskwa, Nie ma zmiłuj czy Ostatni prom, a także spektakli telewizyjnych i seriali, m.in.: Anna German, Czas honoru, Sprawiedliwi, Fala zbrodni, Egzamin z życia.

Po raz pierwszy ramach FAF i FRF odbędzie się Dzień Wrocławskiego Seniora (23.08), w ramach którego m.in. pokazany zostanie film krótkometrażowy zrealizowany przez seniorów, pod okiem m.in. prof. Janusza Majewskiego.

Sześciodniowe wydarzenie zakończy gala we Wrocławskim Teatrze Lalek( 27.08). Poprowadzą ją Sonia Bohosiewicz i Piotr Gąsowski. Podczas wieczoru Platynowymi Szczeniakami FAF za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym uhonorowani zostaną Dorota Kolak i Robert Więckiewicz. Złoty Szczeniak za najlepszą kreację w serialu filmowym powędruje do Cezarego Żaka, do Piotra Machalicy Kryształowy Dzik FRF za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Poznamy także laureatów konkursu o Złotego Dzika za najlepiej wyreżyserowany film. Wśród nominowanych są: Łukasz Kośmicki  Ukryta gra, Maciej Pieprzyca Ikar. Legenda Mietka Kosza, Jan Komasa  Boże Ciało oraz Sala samobójców. Hejter, Janusz Majewski  Czarny Mercedes, Marcin Krzyształowicz Pan T.

Wkrótce 13. Festiwal Reżyserii Filmowej

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. W tym roku w nieco odmiennej formule, terminie i miejscu. Trzynasta edycja wydarzenia – ze względu na panującą sytuację – połączona zostaje z 9 Festiwalem Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

Ale jedno się nie zmienia – po raz kolejny Dolny Śląsk będzie strefą spotkań publiczności i twórców, projekcji filmowych, wykładów, koncertów oraz warsztatów dla uzdolnionej młodzieży. Po raz kolejny także region odwiedzą artyści – znani szerokiej publiczności  i uznani aktorzy, reżyserzy i scenarzyści.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia -podobnie jak w latach ubiegłych- nie zabraknie nagród dla wyróżniających się twórców. Kryształowym Dzikiem FRF za całokształt pracy  artystycznej uhonorowany zostanie Waldemar Krzystek – reżyser, producent i scenarzysta,  autor takich obrazów  jak: Fotograf, 80 milionów, Mała Moskwa, Nie ma zmiłuj czy Ostatni prom, a także spektakli telewizyjnych i seriali m.in.: Anna German, Czas honoru, Sprawiedliwi, Fala zbrodni, Egzamin z życia. 

Festiwalowe gale, projekcje filmowe, warsztaty reżyserskie odbywać się będą we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej oraz Wrocławskim Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym. Bezpłatne wejściówki na filmy i spotkania z artystami, a także odpłatne bilety na festiwalowe gale dostępne będą od 8 sierpnia.