Wkrótce 13. Festiwal Reżyserii Filmowej

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. W tym roku w nieco odmiennej formule, terminie i miejscu. Trzynasta edycja wydarzenia – ze względu na panującą sytuację – połączona zostaje z 9 Festiwalem Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa.

Ale jedno się nie zmienia – po raz kolejny Dolny Śląsk będzie strefą spotkań publiczności i twórców, projekcji filmowych, wykładów, koncertów oraz warsztatów dla uzdolnionej młodzieży. Po raz kolejny także region odwiedzą artyści – znani szerokiej publiczności  i uznani aktorzy, reżyserzy i scenarzyści.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia -podobnie jak w latach ubiegłych- nie zabraknie nagród dla wyróżniających się twórców. Kryształowym Dzikiem FRF za całokształt pracy  artystycznej uhonorowany zostanie Waldemar Krzystek – reżyser, producent i scenarzysta,  autor takich obrazów  jak: Fotograf, 80 milionów, Mała Moskwa, Nie ma zmiłuj czy Ostatni prom, a także spektakli telewizyjnych i seriali m.in.: Anna German, Czas honoru, Sprawiedliwi, Fala zbrodni, Egzamin z życia. 

Festiwalowe gale, projekcje filmowe, warsztaty reżyserskie odbywać się będą we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej oraz Wrocławskim Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym. Bezpłatne wejściówki na filmy i spotkania z artystami, a także odpłatne bilety na festiwalowe gale dostępne będą od 8 sierpnia.

Posted in Bez kategorii.