JANUSZ KONDRATIUK I ROBERT GONERA Z NAGRODAMI 12.FRF

Kryształowy Dzik dla Roberta Gonery za twórczą współpracę aktora z reżyserem. Złoty Dzik dla Janusza Kondratiuka (JAK PIES Z KOTEM) za „dotknięcie istoty życia i śmierci językiem prostym, wzruszającym i zabawnym”.

To ogromnie ważna dla mnie nagroda bo przyznawana specjaliście przez specjalistów. Bardzo za to dziękuję – mówił reżyser w krótkim nagraniu przygotowanym na galę. Nagrodę w imieniu Janusza Kondratiuka odbierały jego żona Beata Madalińska oraz aktorka Bożena Stachura, jedna z głównych bohaterek nagrodzonego filmu.

Jury 12. FRF w składzie: Sylwester Chęciński, Marcin Krzyształowicz i Feliks Falk (przewodniczący) postanowiło także przyznać wyróżnienie dla obrazu Marka Koterskiego (7 UCZUĆ) za „mistrzowską pracę z aktorami i oryginalny język filmowy”, a także wyróżnienie specjalne dla Pawła Pawlikowskiego (ZIMNA WOJNA) za „wybitne walory humanistyczne i ukazanie w artystycznej formie dramatycznych wyborów ludzkich w czasach stalinowskich”.

Sobotnią galę w wałbrzyskiej Starej Kopalni prowadzili Małgorzata Kożuchowska i Janusz Chabior. Wieczór uświetnił Piotr Machalica ze swoim najnowszym recitalem.

Posted in Bez kategorii.