W czwartym dniu „Zimna Wojna” i „Sceny dla dorosłych”

Czwarty dzień festiwalu rozpoczęło spotkanie młodzieży wałbrzyskich szkół średnich z Feliksem Falkiem, przewodniczącym tegorocznego jury. Reżyser, pytany o możliwości robienia filmów przez młodych ludzi, zachęcał do samodzielnych prób reżyserskich.

– Żyjecie w czasach kiedy robienie filmu jest znacznie bardziej proste niż 20, 20 czy 50 lat temu. Macie dostęp do technologii, świetne telefony komórkowe z kamerami, które na tym etapie możecie wykorzystywać. Ważne, byście opowiadali o tym co was otacza, co was dotyka i interesuje. Obserwujcie uważnie wszystko to, co się dookoła was dzieje. To najlepszy materiał na film– mówił Feliks Falk.

W czwartym dniu festiwalu publiczność oglądała także kolejny film konkursowy -„Zimną wojnę” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Polski kandydat do Oskara  zgromadził w  Starej Kopalni sporą publiczność.

Dzień zakończył szalony wieczór z Katarzyną Skrzynecką, Magdą Margulewicz, Jakubem Przebidniowskim i Piotrem Gąsowskim. Komediowy spektakl „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” na długo pozostanie w pamięci rozbawionej publiczności.

Posted in Bez kategorii.