Gabriela Muskała i Adrian Panek rozbili bank uczuć w drugim dniu festiwalu

Ci, którzy wybrali się w podróż z Walerką, bohaterką monodramu Gabrieli Muskały, nie mogą być zawiedzeni. Śmiech mieszał się ze łzami wzruszenia wałbrzyskiej publiczności, zgromadzonej w jednej z sal Starej Kopalni.

„ Podróż do Buenos Aires”  napisana została przez aktorkę oraz jej siostrę Monikę, tłumaczkę literatury niemieckojęzycznej.
To bardzo osobista opowieść, w której każdy z widzów może znaleźć cząstkę siebie i swojego świata. Za tę rolę Gabriela Muskała zdobyła wiele nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach.

…Połączenie świetnego dramatu z wybitnym rzemiosłem aktorskim poprowadzone przez myślącego reżysera stworzyło monodram, który zaprzecza tezom słabej kondycji polskiego teatru… (Paweł Korab, Przegląd Kulturalny)

Ale drugi dzień FRF to także kolejna projekcja filmu konkursowego. Widzowie oraz jurorzy zobaczyli „Wilkołaka”
Adriana Panka.

Trudno zdefiniować najnowszy film reżysera bowiem wyłamuje się definicjom. Może być zarówno filozoficzną, odrealnioną opowieścią, jak i kostiumowym horrorem, kinem artystycznym.

Adrian Panek wysoko postawił poprzeczkę po swoim debiucie „Daas” z 2011 roku, za który został nagrodzony m.in. Złotym Dzikiem Festiwalu Reżyserii Filmowej. Z pewnością ten reżyser ma swój styl i wymagania wobec widzów.

Posted in Bez kategorii.