12. Festiwal Reżyserii w Wałbrzychu rozpoczęty!

Uroczysta gala w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oficjalnie rozpoczęła tegoroczne święto reżyserów. Inauguracji dokonali szef festiwalu Stanisław Dzierniejko oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który podczas wieczoru wręczył Markowi Koterskiemu statuetkę Kryształowego Dzika za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej.

–  Czuję się zaszczycony i szczęśliwy, rozumiecie Państwo dlaczego? Powiedziałem ostatnio synowi, że nam się nie śniło, że wszystko tak dobrze pójdzie, że będziemy tu razem….Ale musze powiedzieć, że od lat najważniejszą nagrodą jesteście Wy, widzowie. Miłość widzów jest lekiem na całe zło, na wszystkie trudności…- mówił Marek Koterski odbierając nagrodę.

Galę prowadzili Sonia Bohosiewicz i Michał Koterski.

– Jestem Szczęśliwy, że mogę prowadzić galę, na której mój ukochany tato dostaje nagrodę – mówił  Michał Koterski.

Twórca m.in. kultowego „ Dnia świra”, „Ajlawju”, „Porno” czy „ Życia  wewnętrznego” wcześniej spotkał się z publicznością w Sztygarówce Starej Kopalni, gdzie odpowiadał na pytania publiczności, opowiadał o swojej pracy czy relacji z synem Miśkiem Koterskim. W pierwszym dniu festiwalu widzowie zobaczyli ostatni film reżysera pt. „ 7 uczuć” , w którym zagrali – wcielając się w postaci dzieci- m.in. Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz, Michał Koterski, Tomasz Karolak i Marcin Dorociński.

 

 

 

 

Posted in Bez kategorii.